Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Był to już 32. Finał tej największej akcji charytatywnej w Polsce, której celem było zebranie pieniędzy na sprzęt do diagnozowania i rehabilitacji chorób płuc dla dzieci i dorosłych1.

Już od rana nasi wspaniali wolontariusze z puszkami i czerwonymi serduszkami kwestowali w całej gminie, zachęcając do wsparcia szczytnego celu.

O godzinie 15 zaprosiliśmy wszystkich na Rodzinne Niedzielne Kino, które odbyło się w sali widowiskowej GOK-u. Dzieci i dorośli mogli obejrzeć wzruszającą i zabawną historię przyjaźni pomiędzy pewną dziewczynką, a zwierzęciem – na film zaprosiła Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Usług Społecznych w Gogolinie.

Po seansie filmowym rozpoczęła się część artystyczna, która trwała do późnego wieczora. Na scenie Gminnego Centrum Kultury zaprezentowali się utalentowani artyści z naszej gminy. Mogliśmy podziwiać występy muzyczne, wokalne i taneczne, które dostarczyły nam wielu wrażeń i emocji. Nie zabrakło również Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która zagrała kilka znanych i lubianych utworów. Wśród wykonawców byli m.in. zespół taneczny “50 lat + VAT”, zespoły baletowe “Białe Róże”, gogolińskie mażoretki ArriVa oraz nasza grupa hip-hopowa WTR, Studio Piosenki.

Przed Gminnym Centrum Kultury Zastępca Burmistrza Gogolina Krzysztof Reinert wraz Centrum Usług Społecznych zapraszał na pyszny gulasz od serca – prawie tak dobry jak na Słowacji ? , który przygotował specjalnie na tę okazję. Również przyłączyła się do akcji Pani Maria Kipka, która częstowała zdrową herbatką ziołowa. A w naszej Nutka Cafe można było napić się aromatycznej kawy i zjeść słodkie co nieco upieczone przez KGW Kamieńskie Babki. Były również pierogi od KGW z Malni oraz swojski makaron od Sołectwa Górażdże. Dla chętnych zorganizowano również warsztaty pierwszej pomocy z udziałem OSP Gogolin oraz fotobudkę, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z czerwonym serduszkiem.

Nie zapomnieliśmy również o łasuchach, którzy mogli wziąć udział w licytacji słodkiego upominku ufundowanego przez Cukiernię Państwa Zimmermann. Był to bon na słodkości cukiernicze, który poszedł za kwotę 400 złotych. Gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy bardzo sponsorowi!

Na zakończenie tego niezwykłego dnia, przed GOK-iem rozbłysło tradycyjne światełko do nieba, które symbolizowało naszą solidarność i nadzieję. Tym razem towarzyszył nam przy tym Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, który zaprezentował niesamowity pokaz z ogniem i pirotechniką.

To był jeden z tych piękniejszych dni w roku, kiedy nasza przysłowiowa “złotówka” może zdziałać cuda. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli 32. Finał WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Jesteście wspaniali! Już wkrótce będziemy WAS Kochani informować ile zebraliśmy na WOŚP w naszej Gminie Gogolin.